Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co jsme se naučili ve druhé polovině března

V matematice jsme se naučili zaokrouhlovat desetinná čísla. V tomto týdnu od úterý do pátku jsme se věnovali finanční matematice. V úterý byly tématem peníze a jejich historie, ve středu jsme se seznámili s kupeckými počty, hráli jsme si na obchod a při té příležitosti jsme si vysvětlili sčítání desetinných čísel. Ve čtvrtek jsme si zkusili sestavit osobní rozpočet a v pátek pak rozpočet rodinný.

V geometrii jsme si vyvodili vzoreček pro výpočet povrchu kvádru a zkusili jsme si vypočítat několik příkladů.

V českém jazyce jsme opakovali hláskovou a slabikovou stavbu slov a procvičovali jsme vyjmenovaná slova, slovní druhy a koncovky přídavných jmen.

Ve slohu jsme si ukázali, jak se píše osnova vyprávění a všem se to moc dařilo.

Ve čtení jsme se opět věnovali čtení s porozuměním. Procvičili jsme si orientaci na plánku a pracovali jsme s odborným textem na téma inzulín.

V dějepisu jsme si povídali o životě za první republiky a aby měly děti lepší představu, pustili jsme si jeden díl ze seriálu Bylo nás pět.

V zeměpisu jsme si povídali o zemích Beneluxu a začali jsme země jižní Evropy - Portugalsko a Španělsko.

Ve výtvarné výchově jsme dokončili kresbu Shromáždění lidí pod deštníky, namalovali jsme si klauna metodou pozitiv-negativ a protože jsme se ve středu zúčastnili velice zajímavé besedy o životě lidí v Ugandě, namalovali jsme si africký kmen Masajů.

Fotografie jsou k prohlédnutí ve fotogalerii.